Netkitap
Üyelik Sipariş İzleme Alışveriş Sepetim Favorilerim
Sepetim (0) 
Kitap Kelepir Topluluk
ara
Kitap   Cinius   Anı    Ertem Türker   Adalet Komşumuzun Kızı Değildi
 

Adalet Komşumuzun Kızı Değildi  

Ertem Türker
ŞİMDİ SATIN AL
Etiket: 52,00 TL
Cinius Kitap Kulübü Ederi: 31,20 TL
telefondan alışveriş 200813

Yayinevi/DiziYayinevi: Cinius
Baskı Tarih: Eylül 2017
Sayfa: 816
Indirim: %40

Bu kitaba oy verin:
Yorum Yaz


Kitap Hakında

Ürün Ayrıntısı

Yayinevi: Cinius
Dizi: Anı

Baskı Tarih: Eylül 2017

Sayfa: 816

İndirim: %40

Boyut: 13x19,5 cm

Hamur: 2

Etiket: 52,00 TL

Cinius Kitap Kulübü Ederi: 31,20 TL

Arka Kapak

Anilarimi yazmaya kendimi zorunlu hissettim. Zira oldum olasi, bir seyler yasamis insanlara yazmalarini önermistim. Ne yazik ki, toplumumuz “Ani” yazma aliskanligini henüz tam olarak benimseyemedi.
Oysa bu kültürün gelismesi, tarihçilerimizi resmi belgelere bagimli kalmaktan kurtaracak, bir ulusun gerçek tarihini yazmada büyük kolaylik saglayacaktir.
Bu türün en zayif tarafi yazarini ön plana çikarmasidir. Esasen bu da, “isin dogasi” geregidir. Ani sahibi ne denli objektif olursa olsun, bu zafiyet belli oranda hep vardir. Bir de günlük tutulmamissa, yanilgi payinin büyük olmasi.
Ben de günlük tutmayanlardanim. O nedenle yanilgilarim olmustur, mutlaka olmustur. Ama belirtmeliyim ki, yasanmis önemli olaylarin özetini zamaninda kaydettim ve önemli gördügüm konusmalari bire bir not ettim. Bir de bunlara iliskin resmi belgelerden ve gazete kupürlerinden bir arsiv olusturdum.
“Kendini övmüs” tenkidinden kurtulmak için zaman zaman alçakgönüllülük göstermeye çalistimsa da, Muhsin Ertugrul’un sözünü de gözden irak tutmadim. O öyle der; “Fazla tevazu göstermeyin. Inanirlar”. Bir baska sözü de begenirim; “Tevazuun asirisi, gururun arka kapisindan girmektir”.
Bu ikisinin ortasini bulmaya çalistim. Ayrica, “Ön plana çikiyorum” endisesiyle, bazi yerlerden kendimi dislasaydim, gerçegi sizinle tam paylasmamis olacaktim.
Kitapta sik tekrarlar göreceksiniz; “Buna kargalar bile güler” gibi. Amacim kitabi atlayarak okuyanlara, okuduklari bölümün mesajini verebilmeye yöneliktir. Belki de, kelime ve deyim yetersizligi.
 
 
Yorumlar
 
Henüz kimse kitap hakkında yorum yapmadı. İlk yorum sizden gelsin!
 
Yanıt:
Bilgisiniz
Adınız:  E-posta:  
Bulunduğum Yer: